Stařenku ukousaly štěnice…

Tomáš Jíra

Miluji způsob jakým TV Nova prezentuje zprávy a snaží se vytřískat senzaci i z obyčejných věcí. I v tomto případě mne okamžitě napadlo, že se jedná o stejný případ. Nicméně tentokrát bych komerčnímu mediu křivdil.. titulek víceméně převzala z amerického tisku, který o nešťastném úmrtí seniorky informoval již 25. 2. 2017 v USA TODAY NETWORK s titulkem „Bedbugs kill woman, caretaker faces charges“ (Štěnice zabily ženu, ošetřovatelka čelí obvinění).

Ačkoli se celou věcí článek zabývá velmi podrobně, lze celý případ shrnout do dvou vět.

V soukromém pečovatelském domě se extrémně přemnožily štěnice, což majitelka objektu (také 76 letá seniorka) více méně řešila-neřešila od roku 2015 (učinila několik pokusů běžně dostupnými prostředky) a s přesvědčením, že na profesionální službu nemá prostředky, dále nekonala. Následkem toho byla stařenka velmi pokousána, příčinu „vyrážky“ samozřejmě neodhalil ani lékař, považující pupínky za svrab (jak typické…) a díky tomu, že stařenka se škrábala a škrábala, zanesla si do ran infekci a na následky této infekce zemřela.

Aniž bych chtěl na tomto místě zlehčovat tragickou událost, je třeba říci, že zavádění paniky mezi veřejnost s informacemi, že stařenku ukousaly štěnice, což si někteří představí tak, že ji sežraly zaživa, příp. že jí vysály všechnu krev apod., není zcela na místě.

Stařenka zemřela na otravu krve, protože si rozdrápala pupínky. To že byly od štěnic je v tuto chvíli podružné. Stejně tak ji tam mohli kousat komáři, blechy či jiná havěť a ona by se škrábala stejně.

A jen tak mezi námi děvčaty….. Umřít v 96 letech na to, že si rozškrábu v senilitě pupínky a dostane se mi tam infekce, to bych považoval osobně za skvělý úspěch.


Další skvělé titulky TV NOVA:

  • TO JE HRŮZA! Strašná noc v hotelu: Tajemství z matrace je málem sežralo!
  • Česko obsadily hordy štěnic, deratizéři je nestíhají hubit!
  • HMYZ ÚTOČÍ Školní výlet za „všechny prachy“. Děti si přivezly štěnice a svrab

Odkazy na originální články, zmíněné v blogu:
http://www.usatoday.com/story/news/nation-now/2017/02/25/bedbugs-kill-woman-caretaker-faces-charges/98408062/
http://tn.nova.cz/clanek/strasne-zenu-pokousaly-stenice-na-nasledky-zemrela.html